سلامتی

اطلاعاتی مفید در زمینه تانسیلکتومی | بیماری

در مورد عمل جراحی تانسیلکتومی چقدر اطلاع دارین این نوع عمل جراحی چه تاثیراتی روی فرد گرفتار به گلودرد میگذاره و چقدر در بهبود این آسیب در بدن ایشون اثر میذاره انجام این عمل چه مشکلات جانبی با خود بهمراه داره

 با اینکه لوزها بخشی از سیستم ایمنی بدن به حساب میان اما درمان گلودردهای تکراری و شدید، لازمه انجام جراحی تانسیلکتومیه.

تانسیلکتومی یا جراحی برداشتن لوزها واسه آدمایی که به طور مکر دچار گلودردهای شدید می شن، پیشنهاد می شه.

پزشکان با بیان اینکه لوزها بخشی از سیستم ایمنی بدن واسه مقابله با عفونت هستن اعلام داشتن: انجام جراحی تانسیلکتومی در این آدما که دچار گلودردهای عادی می شن کمک می کنه تا کیفیت زندگی خود رو پیشرفت بدن.

در طول انجام این مطالعه، پزشکان به بررسی ۱۱۴ فرد بزرگسال که سال ۲۰۰۴ تحت جراحی تانسیلکتومی قرار گرفته بودن، پرداختن. هم اینکه از اونا درخواست شد تا به پرسشنامه هایی در چند نوبت شامل قبل از انجام جراحی، ۱۴ ماه پس از انجام این عمل و دوباره هفت سال بعد، جواب بدن. هدف از انجام این کار بررسی تعداد گلودردهاییه که این افراد هر سال به اون دچار شده و بررسی وضعیت کلی زندگی اونا بوده.

یافته های به دست اومده نشون دهنده اون هستش که پس از انجام جراحی تانسیلکتومی آدمایی که معمولا در سال حدود ۱۰ بار یا بیشتر به گلودرد گرفتار می شدن، فقط دو بار یا کمتر دچار گلودرد می شن.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، هم اینکه یافته های این مطالعه نشون میده کیفیت کلی زندگی و روابط اجتماعی این افراد پس از انجام عمل جراحی بهبود پیدا کرده.

ایسنا

منبع : دکتر سلام

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *