سلامتی

اطلاعاتی مفید در رابطه با ماساژ آمریکایی Lomilomi | بیماری

 

با مطالعه این متن اطلاعاتی به درد بخور و مهم در مورد ماساژ آمریکایی Lomilomi دریافت می کنین. ماساژ آمریکایی Lomilomi رو پیشنهاد می کنیم یاد بگیرین. Lomilomi، به معنی “ماساژ دهنده، masseuse” به زبون هاواییه، کلمه ای که امروزه واسه توصیف ماساژ هاوایی استفاده می شه. به طور سنتی lomi، به معنی ” مالش، ,ورز دادن، فشار، ماساژ(massage)، و کار روی بدن،با پنجه س. Lomilomi در واقع شفا دادن با ماساژ ساده در سنت بومیان هاواییه.

 

پزشکان Lomilomi  با به کار گیری کف دستا، ساق دست، انگشتان، پنجه، آرنجا، زانوها، پاها، حتی چوب و سنگ به درمان بیماران می پرداختن.این روش در جای جای مناطق هاوایی فرق داره.

در طب سنتی هاوایی گروهی به درمان مریضی(پزشکان) و گروهی به برسی اون(،کارشناسان تشخیص مرض)می پرداختن.

رقص حولا (Hula dance) هم یه بخش جدانشدنی از راه Lomi Lomi است. حولا به وسیله دکتر در دور و بر میز ماساژ در ماساژ انجام می شه. رقص حولا به خاطر تشویق جریان انرژی بین دکتر و مشتری انجام می شد.

 

بیشتر ماساژ در موارد زیر کاربرد داشت.

۱-به عنوان تجمل و رفاه و کمک به هضم غذا، مخصوصا بزرگان حاکمان

۲-به عنوان ماساژ ترمیمی در خونواده

۳-درهنرهای رزمی هاوایی

شکلی از این ماساژ، در سال ۱۹۲۰، به وسیله پزشکان استخون شناسی ایجاد شد.

ماساژ آمریکایی Lomilomi  امروزی

ماساژ آمریکایی Lomilomi الان یه روش عادی و محبوب ماساژ در سراسر جهان، مخصوصا در هاوائی، ژاپن و اروپا هستش.این ماساژ رو به عنوتن ماساژ آمریکایی هم می شناسن.

پزشکان Lomilomi هم ممکنه مشتریان خود رو به دعا، مدیتیشن،تغییردر رژیم غذایی، و شرکت در دیگه فعالیتایی که به سلامتی کمکمی کنه تشویق کنن. بیشتر تکنیکای این ماساژ رو افلوراژ، پرس با کف دست و آرنج، کششای ملایم و چرخاندن مفصلا هستش و بیشتر کل یه عضله به صورت کامل ماساژ داده می شه. یکی از ویژگیای این ماساژ دعا کردن و نماز خوندن(روش دعا در دینهای جور واجور) دکتر قبل از ماساژه.ماساژور از خدا شفا و ایجاد آرامش رو می خواد.

فواید ماساژ آمریکایی Lomilomi

۱-افزایش گردش خون: بعضی وقتا در این ماساژ از سنگای داغ استفاده می شه. سنگای داغ در مناطق خاصی از بدن قرار میگیره و باعث افژایش گردش خونه. این افزایش گردش خون باعث تغذیه بهتر اندامها و دستگاه های بدن و اکسیژن رسانی بهتر به اونا می شه.

۲-آرامش: افلوراژهای ماساژ lomi lomi باعث ایجاد آرامش عمیق می شه

۳-رفع تنش عضلانی

۴-آرامش درد: با تولید اندورفین به وسیله بدن از راه ماساژ lomi lomi احساس درد کم بشه.

۵-بهبود خواب

۶-افزایش دامنه حرکت مفاصل و عضلات

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *